Rowerami na Jasną Górę

Ponad 140 osób uczestniczy w XVI Powiatowej Pielgrzymce Rowerowej z Łańcuta na Jasną Górę. Dzisiaj w ich intencji przy ołtarzu polowym Kościoła Parafialnego św. Stanisława odprawiona została msza święta, której przewodniczył ks. proboszcz Tadeusz Kocór. Po mszy i błogosławieństwie, pątnicy na rowerach wyruszyli w kierunku Częstochowy. Będą mieli do pokonania w ciągu pięciu dni trasę liczącą ok. 360 kilometrów. Każdego dnia przejadą zatem ok. 60 – 80 kilometrów w różnych warunkach pogodowych, w słońcu i a być może i w deszczu, ale jak zgodnie twierdzą – dadzą radę. Są wśród nich tacy, którzy na ten pątniczy szlak wyruszają niemal co roku. Należy do nich m. in. starosta łańcucki Adam Krzysztoń, który objął patronat nad rowerową pielgrzymką.

– Jadę już po raz drugi – mówi Zbigniew Frączek z Łańcuta. – W ub. roku wybrałem się po raz pierwszy. Było wspaniale, chociaż pod koniec czułem w nogach ten długi dystans. Teraz jestem kondycyjnie lepiej przygotowany i myślę, że będzie łatwiej.

W drodze na Jasną Górę pielgrzymi na rowerach odwiedzą kilka miejsc kultu religijnego. Pierwszym z nich będzie niedaleki Cmolas, gdzie znajduje się Sanktuarium Przemienienia Pańskiego. Kapelanem i opiekunem duchowym łańcuckiej pielgrzymki jest ks.Rafał Borcz – wikary łańcuckiej Fary, który w najbliższy czwartek wieczorem, po dotarciu wraz z pielgrzymami na Jasną Górę, odprawi w Kaplicy Cudownego Obrazu Matki Boskiej Częstochowskiej mszę świętą. Nazajutrz uczestnicy pielgrzymki powrócą autokarami do Łańcuta, ale tak jak co roku, będą też tacy, którzy w drogę powrotną udadzą się na rowerach.

Organizatorem pielgrzymki jest Mariusz Sroczyk z Krzemienicy, wspierany przez Edwarda Krauza organizatora czternastu dotychczasowych pielgrzymek.

Zobacz zdjęcia z tego wydarzenia

Tekst i zdjęcia: Adam Kunysz

Post Author: maciej

Dodaj komentarz