Storczykarnia Jazz Klub zaprasza!

Łańcucka Storczykarnia usytuowana w południowo-wschodniej części parku, tuż obok kortów tenisowych cieszy się coraz większym zainteresowaniem turystów odwiedzających Muzeum-Zamek. Bez względu na porę roku i panujące warunki atmosferyczne, można tutaj zawsze obejrzeć kolekcję przepięknych kwiatów, z hodowli których już przed wojną Łańcut znany był w kraju i za granicą.

Reklama

W tym uroczym zakątku, po trudach zwiedzania zamku, można podziwiać nie tylko piękne, egzotyczne storczyki, lecz także odpocząć w przytulnej kawiarence, gdzie serwowana jest włoska kawa, smaczne domowe ciasta, lody, a także kilka gatunków regionalnego piwa. Wiosną i latem stoliki, krzesła, fotele a nawet leżaki ustawione są na patio pod oryginalnym zadaszeniem, które chroni klientów przed deszczem. Aby przyciągnąć turystów i mieszkańców miasta organizowane są tutaj od czasu do czasu koncerty solistów, kameralnych zespołów muzycznych i … potańcówki.

W najbliższą sobotę, 19 sierpnia o godz. 18.00, na estradzie kawiarnianego patio koncertować będzie grupa JG Tango Project w składzie: Jacek Gajdek- gitara klasyczna, Marek Murias – akordeon, Zdzisław Ziarkiewicz – kontrabas. Wykonywane przez nich utwory to własne, oryginalne aranżacje znanego kompozytora kunsztownie stylizowanej muzyki tangowej – Astora Piazzolli.

A.K.
Fot. A.Kunysz

 

Post Author: Falkhor Horadrim