Już w niedzielę moc dożynek i zmagań szosowych

Bardzo dożynkowo, bardzo wyścigowo – tak będzie wyglądać plan aktywności na najbliższą niedzielę, 20 sierpnia 2017. Albigowa, Kosina i Husów zapraszają na święto plonów. Ponadto przypominamy o V Łańcuckim Klasyku Szosowym, którego trasa biegnie przez malownicze obszary naszego regionu. Odrobina czasu spędzona nad mapą i rozplanowanie miejsc i czasu umożliwi przygotowanie bardzo ciekawego, aktywnego dnia: zmagania sportowców, występy zespołów artystycznych, atrakcje dla dzieci, smakołyki i dobra zabawa.

Reklama

Zarówno organizowane lokalnie dożynki – festyny, korowody, zabawa na świeżym powietrzu – jak i duża impreza sportowa, jaką będzie Klasyk Szosowy, będą wymagać od kierowców i pozostałych uczestników ruchu drogowego większej koncentracji i przezorności. Podróżować pojazdem z mniejszą prędkością, parkować rozsądnie i przemieszczać się odpowiedzialnie jako pieszy. Dzięki tym zachowaniom oraz odrobinie życzliwości każdy będzie miał większą szansę spędzić ten dzień wesoło i spokojnie wrócić do domu.

Łańcuckie Towarzystwo Cyklistów w Łańcucie zwraca się z prośbą do mieszkańców  o zachowanie szczególnej ostrożności na drogach w dniu  20 sierpnia 2017r/NIEDZIELA/w godzinach 11.00-14.00 w Cierpiszu, Kraczkowej, Albigowej, Handzlówce, Husowie oraz Soninie  rozegrany zostanie szosowy wyścig kolarski p.n. ŁAŃCUCKI KLASYK SZOSOWY . W tym czasie na trasie przejazdu wyścigu kolarskiego mogą wystąpić chwilowe utrudnienia, ponieważ ruch dla pojazdów będzie zamykany. Po przejeździe peletonu i pilota zamykającego ruch będzie przywracany. Policjanci oraz organizatorzy wyścigu apelują o zastosowanie się do poleceń funkcjonariuszy i służb porządkowych zabezpieczających wyścig.

Utrudnienia mogą wystąpić na trasie wyścigu:  start ul. Potockich w Łańcucie, Br. Śniadeckich, Traugutta, droga do Wysokiej, Kraczkowa, Cierpisz ,Cierpisz Górny ,powrót do Kraczkowej , Albigowa droga W-877 ,Handzlówka ,Husów, Markowa,  Wysoka ,Sonina droga W-881 ,Sonina ,Łańcut ul. Kopernika meta przed skrzyżowaniem z ul. Bema. Jednocześnie zapraszamy do sportowego kibicowania kolarzom podczas wyścigu.

Prosimy o nie niszczenie oznakowania trasy wyścigu !!!
Źródło – Powiat Łańcut

 

 

Post Author: Falkhor Horadrim