Czytamy “Wesele” Wyspiańskiego

 

Literackie dzieło Stanisława Wyspiańskiego opiera się mijającym wiekom – to mało powiedzieć. Można nawet stwierdzić, że tragi-komiczne wesele – zawierające bogatą symbolikę – staje się zjawiskiem łączącym pokolenia. Młodzi ludzie dostrzegają w tym utworze coś, co przyciąga i zachęca do myślenia i dyskusji. Dojrzalsze roczniki mają o “Weselu” swoje zdanie. Dzięki takiemu iskrzeniu różnych punktów widzenia, dzieło Wyspiańskiego nie starzeje się i nie odchodzi do lamusa. Czego przejawem jest wspólne publiczne odczytywanie tekstu utworu. Zapraszają Starostwo Powiatowe, Urząd Miasta Łańcuta oraz Centrum Kultury Gminy Markowa, Ośrodek Kultury w Husowie oraz Gminny Ośrodek Kultury i Czytelnictwa w Rakszawie. 

Reklama

 

Jak co roku na Narodowe Czytanie w naszym mieście zapraszają: Burmistrz Miasta Łańcuta Stanisław Gwizdak, Miejska Biblioteka Publiczna i II Liceum Ogólnokształcące. “Wesele” Stanisława Wyspiańskiego będziemy czytać na łańcuckich plantach w sobotę 2 września od godz. 10.00.

W tym roku czytaniu towarzyszyć będą:
– kiermasz starej książki przygotowany przez bibliotekę,
– scenki w wykonaniu uczniów i absolwentów 2 LO,
– możliwość zdobycia pamiątkowej pieczęci Narodowego Czytania,
– sesja zdjęciowa z symbolami “Wesela”,
– akcenty folklorystyczne.

Zapraszamy do wspólnego czytania i słuchania!
Źródło – Powiat Łańcut

 

Dla zainteresowanych – można śmiało czytać online tutaj!

 

Post Author: Falkhor Horadrim

1 thought on “Czytamy “Wesele” Wyspiańskiego

    […] Koniec wakacji – to nie powód do smutku, gdy szkolny początek kolejnego sezonu edukacji przynosi tak wiele atrakcji, imprez i pomysłów na wolny czas. Przedstawiamy naszym Użytkownikom w telegraficznym skrócie, gdzie można się wybrać, o czym warto pamiętać w nadchodzących dniach (kliknij w odnośnik po większy plakat i więcej informacji): – Koncert Bardów – Letnie wspomnienie, – pożegnanie wakacji w Cierpiszu Dolnym, – pożegnanie lata z pieczonym ziemniakiem w Kraczkowej, – Święto Dyni w Korniaktowie Południowym, – zawody sportowo-pożarnicze w Rakszawie, – wspólne czytanie „Wesela” Stanisława Wyspiańskiego. […]

Komentarze są wyłączone.