Pasowanie na ucznia w łańcuckiej „dwójce“

   Wczoraj w szkołach na terenie całego kraju oficjalnie zainaugurowano nowy rok szkolny. Ponieważ 1 września wypadał w tym roku w piątek rozpoczęcie roku odbyło się dopiero 4 września. W tym roku w największej w mieście Szkole Podstawowej nr 2 im. ks. Jana Twardowskiego przygodę z edukacją rozpoczęło 598 dzieci. Dzisiaj zaś 72 pierwszoklasistów stało się pełnoprawnymi uczniami“dwójki“.
    W uroczystości pasowania, która rozpoczęła się wprowadzeniem sztandaru i odśpiewaniem szkolnego hymnu, wzięli udział: dyrekcja wychowawcy, nauczyciele, uczniowie oraz rodzice uczniów. Obecny był również burmistrz miasta Stanisław Gwizdak. Wszyscy byli świadkami uroczystego ślubowania złożonego przez przedstawicieli pierwszoklasistów. Z kolei dyrektor szkoły Lucyna Kowalska dokonała pasowania na ucznia każdego malucha.
    W części artystycznej wystąpił szkolny chór i soliści, a na zakończenie życzenia sukcesów w nauce – dzieciom, nauczycielom i rodzicom dzieci, które rozpoczynają szkolną edukację w murach „dwójki“, przekazał w imieniu władz miasta i własnym burmistrz Stanisław Gwizdak.

Reklama

Tekst i zdjęcia: A.Kunysz

    

Post Author: Adam Kunysz