Dni Miasta i Powiatu Łańcuckiego – dzień drugi

   Mszą świętą w Kościele Parafialnym św. Stanisława rozpoczął się drugi dzień tegorocznych Dni Miasta i Powiatu. I znowu jak na złość od samego rana zaczął siąpić deszcz. Nie przeszkodził on jednak delegacjom rolników z poszczególnych gmin powiatu przybyć do świątyni, by podziękować Bogu za pomyślne, tegoroczne zbiory.
   Po zakończonej liturgii jej uczestnicy przy dźwiękach orkiestr dętych udali się na Rynek, gdzie w obecności parlamentarzystów, władz wojewódzkich, powiatowych, miejskich i gminnych oraz gości przybyłych z Węgier, nastąpiło uroczyste wręczenie najlepszym rolnikom z powiatu łańcuckiego odznak honorowych „Zasłużony dla Rolnictwa“.
   W tym czasie na Rynku trwał już na dobre VII Jarmark św. Michała, gdzie na licznych stoiskach można było się zaopatrzyć w wyroby rękodzielnicze i ekologiczne produkty spożywcze. Po raz pierwszy zorganizowany też został „Piknik drobiowy“, przygotowany przez Koła Gospodyń Wiejskich. Amatorów na bezpłatną degustację różnego rodzaju potraw z drobiu nie brakowało. Konsumpcję uprzyjemniała swym śpiewem i muzyką Kapela Biesiadna „Śwagry“. Dla najmłodszych mieszkańców Łańcuta przygotowano imprezę animacyjną pt. „Balonowe podróże“, a dla wszystkich – drugą część koncertu „Naszemu Miastu“, w którym zaprezentowały się kolejne zespoły taneczne.
   Wieczorem na estradzie pojawił się Zespół „Brathanki“, który przez ponad godzinę bawił licznie zgromadzoną publiczność. Dwudniową imprezę zakończył pokaz sztucznych ogni.

Reklama

Tekst i zdjęcia: Adam Kunysz

[Not a valid template]

Post Author: Adam Kunysz