Handzlówka w finale konkursu TESCO. Teraz o wszystkim zdecydują klienci

     Jeśli Handzlówka wygra konkurs Fundacji TESCO, to w przyszłym roku przy punktach widokowych będą montowane tablice z mapą turystyczną sołectwa.

Reklama

     Od 3 do 31 października klienci Tesco będą decydować, która inicjatywa prospołeczna otrzyma dofinansowanie w programie „Decydujesz, pomagamy”. Aż 125 organizacji otrzyma grant w wysokości 5000 złotych na realizację swojego pomysłu. Wszystko w rękach mieszkańców.

     Na potrzeby programu mapa Polski została podzielona na 125 mikroregionów. W każdym z nich Komisja Grantowa wybrała 2 lub 3 najlepsze pomysły. W grupie rzeszowskiej obok Handzlówki do finału zakwalifikował się projekt Podkarpackiego Banku Żywności oraz Fundacji Pro-Familia.

     Od wtorku do końca października mieszkańcy będą mogli głosować na jeden z trzech projektów. Zasady głosowania są bardzo proste. W sklepie Tesco w Rzeszowie klienci za każde dokonane zakupy otrzymają specjalny żeton, który będą mogli wrzucić do urny konkursowej z trzema przegrodami. W ten sposób oddadzą głos na projekt, który ich zdaniem jest najlepszy i to właśnie on powinien otrzymać dofinansowanie na jego realizację. Zwycięży ten pomysł, który otrzyma najwięcej głosów.

     Już w trakcie głosowania na stronie internetowej programu będzie można obserwować, jak radzą sobie finaliści w poszczególnych regionach. Finałowe wyniki i lista zwycięzców programu zostanie opublikowana po 13 listopada 2017 na stronie: www.tesco.pl/pomagamy.

     Jeśli rywalizację wygra projekt zgłoszony przez samorząd wsi Handzlówka i klub piłkarski GROM, to pozyskane w ten sposób środki zostaną przeznaczone na rozwój tras rowerowych, a konkretnie na zakup i montaż: tablic z mapami turystycznymi, ławek, stolików, koszy na śmieci i stojaków na rowery. Na tablicach znajdzie się miejsce na kody QR co ułatwi turystom pobieranie na urządzenia mobilne ciekawych informacji na temat sołectwa.

     Udział Handzlówki w tym konkursie jest już drugą próbą pozyskania grantu od Fundacji Tesco. Podczas poprzednie edycji (luty br.) projekt z tej miejscowości również znalazł się w finale, ale przegrał rywalizację z organizacją pozarządową z Rzeszowa.

Informacja prasowa

 

Post Author: Adam Kunysz