Koncert orkiestry Straussowskiej „Obligato”

     W piątek 27 października br. o godzinie 18:00 zapraszamy do Sali Balowej na kolejny koncert z cyklu Europejskie Wieczory Literacko-Muzyczne. Jest to seria kameralnych spotkań z poezją, literaturą i muzyką państw europejskich.  W trakcie wyjątkowego wieczoru – tym razem poświęconego kulturze austriackiej, na scenie wystąpią Orkiestra Straussowska „OBLIGATO” pod dyr. Jerzego Sobeńko i Yuliya Ponomar – sopran.

Reklama

     Orkiestrę Straussowską „OBLIGATO” tworzy grupa wybitnych muzyków, zafascynowanych fenomenem muzyki wiedeńskiej dziewiętnastego wieku oraz jej wpływem na muzykę europejską. Na repertuar Orkiestry składają się walce, polki, miniatury, serenady, fokstroty, tanga, muzyka węgierska, bałkańska, hiszpańska, włoska i polska. Ważną część repertuaru stanowi muzyka operetkowa oraz musical.

     W trakcie koncertu artyści przeniosą słuchaczy w atmosferę czasów, gdy na bale karnawałowe jeździło się pociągiem z Krakowa do Wiednia, nie przekraczając po drodze żadnych granic.

     Europejskie Wieczory Literacko-Muzyczne są organizowane przez Muzeum-Zamek w Łańcucie jako wynik projektu: Ochrona i udostępnianie dziedzictwa kulturowego Ordynacji Łańcuckiej poprzez prace remontowo- konserwatorskie i cyfryzację zasobów Muzeum-Zamku w Łańcucie (OR-KA II). W ramach zaplanowanych działań przenikają się aspekty kulturalne wraz edukacyjnymi i artystycznymi. Jest to kompleksowa odpowiedź na potrzeby mieszkańców regionu.

Post Author: Adam Kunysz