Rodzice łańcuckich dzieci – dzieciom z dalekiej Gruzji

     Skrzyknęli się kilka miesięcy temu i postanowili przygotować dla swoich pociech uczęszczających do Niepublicznego Przedszkola „Jaś i Małgosia” jakieś przedstawienie. Wybór padł na popularną bajkę „Królewna Śnieżka i siedmiu krasnoludków”, czyli opowieść o ucieczce pięknej Śnieżki przed złą królową, zazdrosną o jej urodę i czar.

Reklama

     Przygotowania do tego spektaklu trwały dość długo. Aktorzy-amatorzy musieli się bowiem wcielić w postacie bajkowych bohaterów, a także skompletować sceniczne rekwizyty, dekoracje i odpowiednie kostiumy. Gdy wszystko było już zapięte na przysłowiowy ostatni guzik, w czerwcu podczas „Pikniku Rodzinnego” w „Jasiu i Małgosi” nastąpiła uroczysta premiera bajki.

     Przedstawienie, któremu patronowała dyrektor Ewa Pilawa, ku zaskoczeniu wykonawców, odniosło niebywały sukces. Postanowiono więc pokazać je szerszej widowni. I tak oto w niedzielne popołudnie, 19 bm., rodzice dzieci z „Jasia i Małgosi” zaprosili mieszkańców miasta do sali widowiskowej Filii Miejskiego Domu Kultury na Podzwierzyńcu, na kolejne spotkanie ze Śnieżką i krasnoludkami. Mimo niezbyt sprzyjającej aury sala MDK była pełna, a publiczność gorąco oklaskiwała wykonawców.
      Całkowity dochód ze sprzedaży biletów na to przedstawienie przekazany zostanie na rzecz potrzebujących dzieci w Gruzji, będących pod opieką Fundacji PRO SPE.

(A.K.)

Fot. A.Kunysz

 

Post Author: Adam Kunysz