Handzlówka wygrywa konkurs Fundacji TESCO

      Ponad 21 tys. głosów otrzymała miejscowość Handzlówka w finale konkursu „Decydujesz, pomagamy”. 7 grudnia br. na ręce sołtysa przekazano symboliczny czek od Fundacji. Jest to nagroda za opracowanie najlepszego – w opinii klientów rzeszowskiego hipermarketu  – projektu społecznego. 

Reklama

Wygrana oprócz satysfakcji przyniesie sołectwu wymierne korzyści. Za pośrednictwem formalnego inicjatora wniosku – klubu piłkarskiego GROM Handzlówka –  miejscowość otrzyma grant w wysokość 5000 zł.  – Jest to niewielka kwota, ale stanowi kolejny krok w realizacji dużego przedsięwzięcia jakim jest promocja i rozwój potencjału turystycznego sołectwa. Co ważniejsze pokazuje, że małe społeczności dzięki determinacji i zaangażowaniu mogą wygrywać ze znacznie większymi podmiotami – mówi  Jakub Czarnota sołtys Handzlówki.  W finale konkursu Handzlówka rywalizowała z fundacją związaną ze znanym rzeszowskim szpitalem Pro-Familia oraz dużą organizacją jaką jest Podkarpacki Bank Żywności.

Pozyskane w ten sposób środki pozwolą na dokładniejsze oznakowanie tras rowerowych, czyli zakup i montaż tabliczek wskazujących drogę do miejsc atrakcyjnych dla turystów. W miejscach postoju dla rowerzystów pojawią się mapy turystyczne sołectwa. Ich dodatkową atrakcją będą kody QR, co ułatwi poznanie uroków sołectwa posiadaczom urządzeń mobilnych.

W planach sołectwa na 2018 r. jest także montaż wzdłuż tras rowerowych ławek, stolików oraz wiaty, a także kolejny etap zagospodarowania działki k. Ośrodka Kultury. Te działania będą finansowane nie tylko ze środków pozyskanych od Fundacji TESCO, ale przede wszystkim z dwóch projektów promujących ekonomię społeczną. – Mieszkańcy sołectwa założyli dwie grupy inicjatywne, które otrzymały łącznie 12 tys. zł ze środków UE w ramach projektu realizowanego przez Caritas Archidiecezji Przemyskiej – wylicza sołtys.

Wkładem własnym do planowanych inicjatyw będzie i praca społeczna mieszkańców wsi oraz środki wypracowane przez samorząd wiejski w 2017 r.  w trakcie zabaw tanecznych  Większość spośród zaplanowanych prac powinna być ukończona w maju 2018 r., a okazją do ich podsumowania będzie rajd rowerowy.

Materiał prasowy

      Na zdjęciu: 7 grudnia menager TESCO Rzeszów – Mariusz Pacyna przekazał na ręce sołtysa – Jakuba Czarnoty symboliczny czek o wartości 5000 zł na realizację projektu społecznego w Handzlówce

Post Author: Adam Kunysz