Świąteczne koncerty uczniów „Yamahy”

                                  

      Dzisiaj od rana reprezentacyjna sala restauracji Hotelu “Łańcut” zamieniła się w piękną salę koncertową. Na świąteczne koncerty w wykonaniu  uczniów Szkoły Muzycznej „Yamaha” Rzeszów – Łańcut przyszły całe rodziny młodych adeptów śpiewu i gry na różnych instrumentach.

Reklama

     Większość z nich muzyczną edukację rozpoczęła zaledwie kilka miesięcy temu, ale zachęceni przez nauczycieli postanowili – nierzadko po raz pierwszy w życiu –  wystąpić przed tak dużą widownią.

     Trema przed występami oczywiście była, ale dyrektor szkoły Mariusz Stącel i prowadzący koncerty – Mariola Niziołek i Łukasz Woźniak robili co mogli, by przed każdym koncertem – a było ich dzisiaj aż sześć – wprowadzić miły nastrój i odstresować młodych wykonawców.

     Takie koncerty wszystkich uczniów Szkoły Muzycznej „Yamaha”, wspomaganych przez nauczycieli odbywają się co roku w okresie świąteczno-noworocznym i są zawsze oczekiwane zarówno przez uczniów jak i ich rodziny. W koncertach, które dzisiaj odbyły się w Hotelu „Łańcut” wzięło udział prawie 250 wykonawców –  z Łańcuta i okolic. 

     Łącznie do Szkoły Muzycznej „Yamaha” w Rzeszowie i Łańcucie uczęszcza w tym roku prawie 1200 uczniów.

Tekst i zdjęcia: Adam Kunysz

Post Author: Adam Kunysz