Ćwiczenia systemu ratowniczo-gaśniczego – “Zima 2017”

     Wczoraj w Łańcucie przeprowadzono ćwiczenia  sił i środków Krajowego Systemu Ratowniczo Gaśniczego oraz podmiotów współdziałających z zakresu działań związanych z zagrożeniami występującymi podczas okresu zimowego.

Reklama

    Organizatorem ćwiczeń była Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Łańcucie przy współudziale Starostwa Powiatowego i Urzędu Miasta. W trakcie ćwiczeń zostały zrealizowane 2 epizody: organizacja pomocy medycznej i humanitarnej dla zagrożonych osób w sytuacji wystąpienia braku przejezdności na kolejowym szlaku komunikacyjnym oraz organizacja awaryjnego zasilania budynku użyteczności publicznej w przypadku wystąpienia długotrwałych przerw w dostawie energii elektrycznej.

     W ćwiczeniach uczestniczyli: Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Łańcucie,  Starostwo Powiatowe i Urząd Miasta wraz z podległymi jednostkami organizacyjnymi, Ochotnicze Straże Pożarne z Husowa, Medyni Łańcuckiej, Markowej i Rakszawy, Centrum Medyczne, Komenda Powiatowa Policji w Łańcucie, Polskie Koleje Państwowe – dyspozytor Zakładu Linii Kolejowych w Rzeszowie (aplikacyjnie), Polskie Koleje Państwowe – dyspozytor Zakładu Południowego PKP Intercity (aplikacyjnie),

     W ćwiczeniach wzięli także udział uczniowie Zespołu Szkół nr 2 im. Jana Kochanowskiego w Łańcucie (pozoracja ćwiczeń).

KP PSP Łańcut

 

 

Post Author: Adam Kunysz