Konkurs na najpiękniejszą szopkę bożonarodzeniową rozstrzygnięty

     Wczoraj podczas Łańcuckiego Kiermaszu Świątecznego w Maneżu, rozstrzygnięty został konkurs plastyczny na najpiękniejszą szopkę bożonarodzeniową. Wpłynęło na niego blisko 60 prac wykonanych przez dzieci i młodzież z przedszkoli i szkół z terenu  miasta i powiatu, a wszystkie były tak piękne i starannie wykonane, że komisja konkursowa miała niezwykle trudne zadanie komu przyznać nagrody i wyróżnienia.

Reklama

     W obecności licznie zebranych gości oraz władz miasta i powiatu – burmistrza Stanisława Gwizdaka i wicestarosty – Barbary Pilawy-Kraus ogłoszone zostały wyniki konkursu. W poszczególnych kategoriach wiekowych dyplomy, wyróżnienia oraz nagrody otrzymali:  Kamila Lasek, Bartłomiej Pałka i Michał Mazur (kategoria dziecięca 3 – 6 lat),  Gabriela Babka, Dominika Pochopień, Weronika Piątek i Amelia Mazur (kat. 7 – 10 lat) oraz Maja Sidor, Maja Kuźniar, Nikodem Majcher, Mateusz Szpunar i Kacper Skawina (kat. 11 – 19 lat).

     W przedświąteczny nastrój wprowadziła uczestników spotkania Kapela Biesiadna Śwagry” z Filii Miejskiego Domu Kultury na Podzwierzyńcu, która zachęcała do wspólnego kolędowania. Nie zabrakło także przechadzającego się wśród zebranych św. Mikołaja z torbą pełną słodyczy, po które zgromadzone dzieci chętnie sięgały. Na koniec uczestniczący w spotkaniu przedstawiciele władz złożyli mieszkańcom miasta i regionu najlepsze życzenia świąteczne i noworoczne.

Tekst i zdjęcia: Adam Kunysz

 

[Not a valid template]

 

 

Post Author: Adam Kunysz