Święta z „Nicolausem” w Telewizji „Trwam”

     W miniony piątek i sobotę ekipa Telewizji „Trwam” zawitała do Kraczkowej, by w świątecznej scenerii  Kościoła Parafialnego pw. Św. Mikołaja-Biskupa zrealizować nagranie kilkunastu kolęd w wykonaniu Chóru i Orkiestry Kameralnej „Nicolaus” pod dyrekcją Zdzisława Magonia z udziałem solistów: Izabeli Łukasik (sopran), Dominiki Wiech (alt), Artura Nycza (tenor) i Dawida Krzysztonia (bas).

Reklama

      W niedzielę  natomiast w tej samej świątyni miał miejsce wspaniały koncert „Nicolausa”, podczas którego usłyszeliśmy kantaty na Boże Narodzenie polskiego kompozytora Rafała Artroszczaka oraz najpiękniejsze polskie kolędy w aranżacji dyrygenta zespołu maestro Zdzisława Magonia.

       Dla tych, którzy nie mogli w niedzielę na żywo wysłuchać bożonarodzeniowej kantaty „Anioł pasterzom mówił” w wykonaniu „Nicolausa”, Telewizja „Trwam” przygotowała jego nagranie, które będzie można obejrzeć i posłuchać w Wigilię, 24 grudnia br. o godz. 19.05 (powtórzenie w poniedziałek 25 grudnia o godz. 1.45).

     Druga kantata R. Artroszczaka pt. „Cicha noc” zostanie wyemitowana w Boże Narodzenie, 25 grudnia o godz. 21.40 i powtórzona o godz. 4.40.

(a.k.)

Fot. Tomasz Kuźniar

[Not a valid template]

    

 

    

    

 

Post Author: Adam Kunysz