Łańcucki finał 26. Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

     Wczoraj w Łańcucie od wczesnych godzin rannych, aż do wieczora 36. wolontariuszy 26. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy uczestniczyło w publicznej zbiórce pieniędzy pod hasłem „dla wyrównania szans w leczeniu noworodków”, które przeznaczone zostaną na doposażenie szpitalnych oddziałów położniczych w całym kraju.

Reklama

     Z informacji uzyskanych dzisiaj w południe w łańcuckim sztabie WOŚP wynika, że do puszek zebrano ok. 25 tys. zł, natomiast z licytacji gadżetów ofiarowanych przez różne instytucje i prywatnych darczyńców, dodatkowo ok. 8 tys. zł. Być może, że sumy te będą jeszcze wyższe, gdyż cały czas trwa wielkie liczenie zebranych pieniędzy.

     Wczoraj po południu w hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji odbył się finałowy koncert WOŚP. Przed licznie zgromadzoną publicznością wystąpiły: zespoły pieśni i tańca – „Łańcut”, „Mały Łańcut”, „Markusy”, zespoły taneczne- „Rytm”, „Ekrol”,”Gracja” oraz UKS „Akrobata”, „ZumbaNita”, Kapela Ludowa Miejskiego Domu Kultury, „Dzieciaki w Trampkach” i Przyjaciele, a także soliści – Patrycja Kasperkiewicz, Weronika Guzek i Weronika Wierzbińska. Gwiazdą koncertu, który prowadzili Aurelia Piekło i Adam Opałka, był zespól „Mr Pollack” z Mielca.

   W Łańcucie WOŚP “grała już po raz 21. Dotychczas finałowe koncerty odbywały się w sali widowiskowej MDK. W tym roku z uwagi na remont tej placówki koncert przeniesiono do hali MOSiR-u.

Tekst i fot. Adam Kunysz  

 

 

Post Author: Adam Kunysz