Wielkie kolędowanie w łańcuckiej Farze

     Kilkaset osób wysłuchało wczoraj ponad godzinnego koncertu kolęd w Kościele Farnym św. Stanisława-Biskupa, w wykonaniu Chóru Łańcuckiej Fary i Chóru Kolegiaty św. Anny w Krakowie „Schola Cantorum Cracoviensis.

Reklama

     Działający od 1982 roku Chór Łańcuckiej Fary ma na swoim koncie wiele sukcesów na festiwalach muzyki sakralnej. W 2009 roku nagrał swoją pierwszą płytę „Ouis ut Deus” z utworami sakralnymi, a w dwa lata później kolejną, na której znalazły się najpiękniejsze kolędy i pastorałki. Dyrygentem chóru jest Michał Horodecki, a śpiewakom towarzyszy na organach Jan Szydło.

     Występująca gościnnie Schola Cantorum Cracoviensis jest mieszanym chórem kameralnym, który działa przy Kolegiacie Akademickiej św. Anny w Krakowie. W niezwykle bogatym repertuarze chóru są m. in. pieśni dawnych kompozytorów, a także kolędy. Chór ubogaca swoim śpiewem nabożeństwa w Kościele św. Anny, koncertuje w kraju i za granicą, bierze udział w festiwalach i przeglądach muzyki chóralnej. Kierownikiem artystycznym i dyrygentem chóru jest Barbara Karpała.

      Wczorajszy koncert był dużym wydarzeniem muzycznym. Zgromadzeni w świątyni słuchacze  mieli okazję usłyszeć znane i mniej znane kolędy w różnych interpretacjach. Koncert, który prowadził Krzysztof Szczepaniak, zakończył wspólny występ obydwu połączonych chórów.

(A.K.)

Fot. Adam Kunysz

 

Post Author: Adam Kunysz