Z uczniami o cyberprzemocy

     Bezpieczeństwo w sieci było tematem serii spotkań policjantów z uczniami Szkoły Podstawowej nr 2 w Łańcucie. Problem przemocy z wykorzystaniem nowych technologii spotkał się wśród uczniów z dużym zainteresowaniem.

Reklama

     Łańcuccy policjanci po raz kolejny spotkali się z młodzieżą, aby rozmawiać o cyberprzemocy i zagrożeniach w Internecie. Wczoraj, a także w poniedziałek odwiedzili Szkołę Podstawową nr 2 w Łańcucie. W 10 spotkaniach wzięło udział ponad 300 uczniów.

     Młodzież, wśród której coraz częściej dochodzi do „agresji elektronicznej”, z uwagą słuchała o jej formach, odpowiedzialności prawnej oraz o algorytmie postępowania w przypadku styczności ze sprawcą, jak też ofiarą cyberprzemocy. Młodsi uczniowie natomiast z zainteresowaniem oglądali animowane filmy edukacyjne, obrazujące zagadnienia internetowego „hejtu” czy niebezpieczeństwa związane z niewłaściwym i nieostrożnym korzystaniem z Internetu.

     Cyberprzemoc jest coraz częstszą formą przemocy wśród dzieci i młodzieży. Sprawca czuje się anonimowy i bezkarny w sieci. Wykazuje większą śmiałość w ośmieszaniu, dyskryminowaniu innych, bo  nie musi stanąć „oko w oko” ze swoją ofiarą. Taka forma przemocy jest szczególnie groźna, gdyż poniżające i kompromitujące treści dostępne są dla wielu osób w bardzo krótkim czasie. Nawet jeśli sprawca zostanie ukarany, wpisy usunięte, to ich kopie i tak pozostają na wielu komputerach.

KPP Łańcut

 

 

 

Post Author: Adam Kunysz