Wieczorne spotkanie poetów w MDK

     Łańcuckie wieczory z poezją, śpiewem i muzyką weszły już na stałe do kalendarza imprez kulturalnych organizowanych cyklicznie przez działające przy Miejskim Domu Kultury Koło Liryczne „Wena”. W minioną sobotę, w sali widowiskowej tymczasowej siedziby MDK przy ul. Dominikańskiej, odbył się kolejny, tym razem walentynkowy poetycko-muzyczny wieczór zatytułowany „ Liryczne zakochania”.

Reklama

    Otworzył go kierownik artystyczny MDK Adam Opałka, założyciel Koła Lirycznego „Wena” i inicjator wieczorów, który tym razem zaprosił do Łańcuta poetów skupionych w Grupie Twórczej „Inspiratio”, działającej przy Centrum Kultury Gminy Łańcut, rzeszowskim Oddziale Związku Literatów Polskich, Podkarpackiej Izbie Poetów przy WDK w Rzeszowie, Klubie Poetów Podkarpacia „Perły” w Leżajsku, Mieleckiej Grupie Literackiej „Słowo” i Regionalnym Stowarzyszeniu Twórców Kultury w Rzeszowie. W walentynkowym spotkaniu uczestniczyło także kilkoro poetów niezależnych.

    Jako pierwsi zaprezentowali swój dorobek twórczy gospodarze, poeci z  Koła Lirycznego „Wena”, po nich zaś pozostali uczestnicy wieczoru. Strofy poezji przeplatane były muzyką i śpiewem. Na harmonijce ustnej zagrała Zofia Opałka, liryczne, nastrojowe piosenki zaśpiewały – Urszula Opałka i Kazimiera Kozuń, a piękne ballady – akompaniujący sobie na gitarze Czesław Koszałka. W jego wykonaniu usłyszeliśmy także autorskie, pełne humoru  fraszki.

    Gościem wieczoru była wicestarosta łańcucki, Barbara Pilawa-Kraus, która złożyła wszystkim uczestnikom spotkania najlepsze życzenia dalszych sukcesów  w rozwijaniu  pięknej pasji jaką jest niewątpliwie poezja.

Tekst i fot. Adam Kunysz

 

Post Author: Adam Kunysz