“Kadry architektury” w obiektywie Krystyny Kielar

      Niewiele jest takich dni w roku, by w  galerii Miejskiej Biblioteki Publicznej w Łańcucie nie było ciekawej wystawy. Zabiega oto dyrekcja i pracownicy tej placówki, którzy starają się, by przyciągnąć do biblioteki nie tylko czytelników, lecz także miłośników malarstwa, rzeźby czy fotografii.

Reklama

      Niedawno prezentował tu swoje zdjęcia Edward Soński, instruktor fotografii w łańcuckim MDK , założyciel i opiekun  działającego tam od wielu lat Foto-Klubu. Jego członkowie co roku przygotowują multimedialne prezentacje i wystawy swoich najnowszych zdjęć w ramach Łańcuckich Konfrontacji Fotograficznych. Wielu z nich ma także na swoim koncie tematyczne wystawy indywidualne.

     Do grona tych ostatnich dołączyła  Krystyna Kielar. W miniony piątek w sali wystawowej MBP miał miejsce wernisaż jej pierwszej wystawy fotografii pt. „Kadry architektury”. Temat wystawy nieprzypadkowo został wybrany przez autorkę. Jest ona bowiem z wykształcenia i z zawodu architektem. W 2012 roku ukończyła Wydział Architektury i Urbanistyki w Krakowskiej Akademii im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego. Fotografią zajmuje się od dziecka, jest ona prawdziwą jej pasją, ale próbuje także swych sił i to z powodzeniem w malarstwie i rysunku. Do tych wszystkich zainteresowań doszedł ostatnio taniec. Aktywnie uczestniczy w występach łańcuckiej formacji tanecznej „ZumbaNita”.

     „Kadry architektury” to ciekawie przedstawione detale architektoniczne, których na co dzień nie dostrzegamy. Większość zdjęć to fotografie czarno-białe oddające klimat ciekawych wnętrz nowoczesnych budynków oraz fragmenty obiektów zabytkowych.

      Gratulacje autorce złożyli uczestniczący w wernisażu członkowie Foto-Klubu, zaś dyrekcja MBP uhonorowała ją specjalnym dyplomem.

Tekst i fot. Adam Kunysz

Post Author: Adam Kunysz