Nowe ekspozycje muzealne w Łańcucie

     Muzeum-Zamek w Łańcucie informuje, że piątek 30 marca 2018 r. będzie ostatnim dniem funkcjonowania Oranżerii w dotychczasowej postaci oraz ostatnim dniem, w którym ekspozycja zostanie udostępniona dla zwiedzających.

Reklama

     Od kwietnia w ogrodzie zimowym będą realizowane działania w ramach projektu pn. „Prace remontowo, konserwatorskie i budowlane Oranżerii oraz Ujeżdżalni w ramach przedsięwzięcia „Ochrona i rozwój dziedzictwa kulturowego dawnej Ordynacji Łańcuckiej poprzez prace remontowo-konserwatorskie oraz wykreowanie nowych przestrzeni ekspozycyjnych OR-KA II, III, IV, VII”, dofinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego. W związku z tym budynki Oranżerii i Ujeżdżalni zmienią charakter i zostaną przekształcone w Centrum Edukacji Tradycji im. Jana Potockiego.

      W CET powstaną nowe przestrzenie ekspozycyjne i edukacyjne.  W Oranżerii będą to: Słownik Terminologiczny Sztuk Pięknych, Słownik Sztuki Ogrodowej – prezentujący trzy główne style ogrodowe: renesansowy, barokowy, angielski, instalacja przedstawiająca wirtualny lot balonem Jana Potockiego, obrazująca domniemamy lot nad Łańcutem, instalacje scenograficzne kopii frontowej teatru łańcuckiego i teatrów Europejskiego Szlaku Teatrów Historycznych.

      Centrum Edukacji Tradycji im. Jana Potockiego będzie bazować na nowinkach technologicznych. Zostaną tu zastosowane prezentacje: interaktywne do urządzeń dotykowych, interaktywne do zestawu urządzeń podłogi interaktywnej, holograficzne 2D i 3D, mapping, sterowane gestem, z interaktywną projekcją całościenną, odsłuchowe z komentarzem lektorskim. Realizacja projektu potrwa do końca 2020 r.

     Do 30. Marca br. Oranżeria będzie czynna: od wtorku do soboty, od 9:00 do 16:00 (ostatnie wejście: godz. 15:30), w niedzielę, od 9:00 do 17:00 (ostatnie wejście: godz. 16:30).

Ceny biletów: normalny: 4 zł, ulgowy: 2 zł, ekstra: 5 zł.

Joanna Garbulińska-Charchut

Fot. Adam Kunysz

 

 

Post Author: Adam Kunysz