Wielkanocny kiermasz w Maneżu

     Zakończył się trwający od soboty tradycyjny świąteczny kiermasz w łańcuckim Maneżu. Jego organizatorami już po raz ósmy byli: Miejski Dom Kultury, Podkarpacka Agencja Turystyczna i Galeria w Maneżu.

Reklama

     Na kilkunastu stoiskach można było obejrzeć i zakupić wszystko to co powinno się znaleźć na wielkanocnych stołach. Były więc wyroby rękodzieła artystycznego i kulinaria ziemi łańcuckiej. Pięknie prezentowały się świąteczne pisanki, baranki, różnego rodzaju kosze i koszyczki, stroiki, rzeźby i ikony o tematyce sakralnej. Lokalni rzemieślnicy oferowali wyroby wędliniarskie, miody z własnych pasiek, przyprawy, wiejskie pieczywo, czekoladowe pamiątki z Łańcuta itp.

     Można było także podpatrzeć jak się zdobi wielkanocne pisanki i haftuje serwetki. Kto chciał mógł skosztować handzlowskiej serwatki, pierogów, bigosu czy tradycyjnej markowskiej kiełbasy.

     Świąteczny kiermasz w Maneżu wzbudził duże zainteresowanie nie tylko wśród mieszkańców miasta i okolic, odwiedzali go także chętnie liczni turyści, którzy przyjechali w tych dniach do Muzeum-Zamku.

Tekst i zdjęcia: Adam Kunysz

 

 

Post Author: Adam Kunysz