Przy stole wielkanocnym

     … spotkali się wczoraj słuchacze Stowarzyszenia Łańcuckiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku i zaproszeni przez nich goście: burmistrz miasta Stanisław Gwizdak,  wicestarosta łańcucki Barbara Pilawa Kraus, ks. Jan Częczek rezydent w Parafii Farnej św. Stanisława-Biskupa i dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej Małgorzata Sońska.

Reklama

     –Te spotkania to już taka nasza uniwersytecka tradycja – powiedziała witając zebranych w Bursie Szkolnej Zofia Skoczylak – kanclerz SŁUTW. – Cieszymy się, że na każdym naszym spotkaniu bożonarodzeniowym czy wielkanocnym są z nami przedstawiciele władz miasta i powiatu oraz duchowni. To dowód, że seniorzy skupieni w łańcuckim SUTW są przez nich doceniani i wspierani w swoich inicjatywach.

     Wielkanocne spotkanie rozpoczęła część artystyczna, w której zaprezentowali się : uniwersytecki Chór :”Cantabile” pod dyrekcją Otylii Piechowskiej, wspierany przez trębacza Bolesława Brodziaka i akompaniatora-akordeonistę Jacka Babiarza oraz recytatorzy z Grupy Żywego Słowa ze specjalnie przygotowanym na tę okoliczność programem.

     Aby  tradycji stało się zadość na stołach pojawił się świąteczny żurek z jajkiem i kiełbasą, pieczeń,  a na deser kawa i wielkanocny mazurek, które to potrawy pobłogosławił ks. Jan Częczek, życząc seniorom zdrowia i wszelkiej pomyślności w życiu.

Tekst i fot. Adam Kunysz

Post Author: Adam Kunysz