Oddali hołd bohaterom

   Zakończyły się doroczne obchody święta 10 Pułku Strzelców Konnych. Wczoraj po uroczystej mszy świętej, która odprawiona została w Kościele Farnym św. Stanisława w Łańcucie w intencji żyjących, poległych i zmarłych żołnierzy 10 PSK, przed  budynkiem dawnego Kasyna Urzędniczego, na którego ścianie znajduje się rzeźba przedstawiająca popiersie marszałka Józefa Piłsudskiego, uczestniczące w niej delegacje złożyły wiązanki kwiatów.

Reklama

   Z tej okazji, na terenie Zespołu Szkół Technicznych odbył się piknik militarny i pokaz nowoczesnego sprzętu  wojskowego, który zaprezentowali żołnierze 10 Brygady Kawalerii Pancernej ze Świętoszowa, 21 Brygady Strzelców Podhalańskich i 3 Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej z Rzeszowa.

   Największą atrakcją pikniku był ogromny czołg „leopard” i… wojskowa grochówka serwowana wprost z polowej kuchni. Organizatorem uroczystości było Koło 10 Pułku Strzelców Konnych w Łańcucie, a patronat honorowy nad nią sprawowali: Wojewoda Podkarpacki, Starosta Powiatu Łańcuckiego oraz Burmistrz Miasta Łańcuta.

   W naszej galerii fotoreportaż z uroczystości i pikniku udostępniony przez p. Edwarda Sońskiego.

(a.k.)

Fot. Edward Soński

(a.k.)

Fot. Edward Soński

  

Post Author: Adam Kunysz