280 uczestników VII Maratonu MTB

   Trwa VII Łańcucki Maraton MTB. Do rywalizacji na 2 trasach – 25- i 40-kilometrowej, prowadzących przez malownicze tereny Kraczkowej, Cierpisza, Albigowej, Handzlówki, Husowa, Markowej, Soniny i Głuchowa i Łańcuta, stanęło dzisiaj przed południem ponad 280 kolarzy. Wyruszyli z placu obok obiektów Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, gdzie zlokalizowane jest biuro maratonu i punkt medyczny.

Reklama

   – Cieszymy się, że z każdym rokiem coraz więcej osób bierze udział w naszej imprezie – powiedział prezes Łańcuckiego Towarzystwa Cyklistów, głównego organizatora imprezy – Tadeusz Dubiel. – Zachęcamy także młodzież do udziału w Maratonie Milusińskich. Mamy zgłoszonych 40 młodych cyklistów, którzy będą się  ścigać w alejkach położonych w sąsiedztwie MoSiR-u.

   Uczestnicy  40-kilometrowego maratonu na dystansie maxi tour walczyć będą o puchar Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Łańcucie i będą się wspinać na wzniesienia Zimna Góra w Kraczkowej, Magdalenka w Cierpiszu oraz Patria w Husowie.

   Patronat honorowy nad imprezą, która zakończy się o godz. 15. rozdaniem dyplomów i medali objęli: burmistrz miasta Łańcuta Stanisław Gwizdak, wójt gminy Łańcut Zbigniew Łoza, wójt gminy Markowa Tadeusz Bar i starosta łańcucki Adam Krzysztoń.

Tekst i zdjęcia: Adam Kunysz

 

 

Post Author: Adam Kunysz