Najmłodsi łańcucianie uczcili Święto Flagi

   Uchwałą Sejmu w 2004 roku dzień 2 maja ustanowiony został  jako święto państwowe – Dzień Flagi. W tym dniu organizowane są różnego rodzaju akcje i manifestacje patriotyczne, mające na celu propagowanie naszych symboli narodowych.

Reklama

   Z uwagi na długi majowy weekend, dopiero dzisiaj świętowali zgodnie z doroczną tradycją najmłodsi mieszkańcy miasta. Organizatorem uroczystości, która przed południem odbyła się na Rynku, było Niepubliczne Przedszkole Sióstr Służebniczek.

   Zgromadzone przedszkolaki z biało-czerwonymi flagami,  w niezwykłym skupieniu wysłuchały Hymnu Narodowego, a następnie obejrzały krótki program artystyczny w wykonaniu swoich rówieśników. Były recytacje i pięknie zatańczony „krakowiaczek” oraz okazjonalne życzenia, które w imieniu władz miasta i powiatu złożyli dzieciom, ich rodzicom i nauczycielom, burmistrz miasta Stanisław Gwizdak i wicestarosta powiatu łańcuckiego Barbara Pilawa-Kraus.

   Na tej podniosłej, patriotycznej uroczystości nie zabrało także duchownych. Obecni byli: ks. prałat Władysław Kenar – proboszcz-senior Parafii św. Stanisława-Biskupa i ks. Marek Blecharczyk – proboszcz Parafii św. Michała-Archanioła.

Tekst i zdjęcia: Adam Kunysz

 

Post Author: Adam Kunysz