Zakończyła się XI Spartakiada osób Niepełnosprawnych Powiatu Łańcuckiego

     Ponad stu podopiecznych i mieszkańców m. in. domów pomocy społecznej, warsztatów terapii zajęciowej, środowiskowych domów samopomocy, wzięło dzisiaj udział w XI Spartakiadzie Osób Niepełnosprawnych Powiatu Łańcuckiego.

Reklama

   Witając zebranych w hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji uczestników spartakiady i ich opiekunów, wicestarosta powiatu łańcuckiego – Barbara Pilawa-Kraus stwierdziła, że: „spartakiada ta jest świetną okazją do integracji środowisk osób z niepełnosprawnością oraz sprawnych i jest alternatywną formą spędzania czasu. Uczestnicy sportowych zmagań poprzez wspólną zabawę, mają okazję chociaż na chwilę zapomnieć o troskach codziennego życia”.

   Po odegraniu przez Reprezentacyjną Orkiestrę Miasta Łańcuta Hymnu Państwowego, złożeniu ślubowania przez zawodników i sędziów i zapaleniu znicza olimpijskiego, rozpoczęły się sportowe zmagania. Rywalizowano w takich konkurencjach, jak: dźwiganie sztangi leżąc, szachy stupolowe, rzut piłką do kosza, rzut lotką do tarczy, unihokej, wyścigi na balonach, rzut woreczkiem do celu, tenis stołowy i przeciąganie liny. 

   Na zakończenie zawodnicy biorący udział w poszczególnych konkurencjach otrzymali pamiątkowe medale, a ich opiekunowie i sponsorzy pamiątkowe plakietki.

Tekst i fot. Adam Kunysz

 

 

 

 

Post Author: Adam Kunysz