O lwowskich jarmarkach, sklepach, kupcach i rzemieślnikach w Muzeum-Zamku w Łańcucie

   Muzeum-Zamek w Łańcucie zaprasza do udziału w kameralnym cyklu spotkań kulturalno-edukacyjnych „Wspólna ziemia – wspólne niebo”, w ramach którego, w odnowionym wnętrzu II piętra rozmawiać będziemy o życiu codziennym i wielokulturowej barwności dawnych kresów Rzeczpospolitej. Projekt skierowany jest głównie do seniorów z powiatu łańcuckiego, których losy lub historia rodzinna często łączy się z tematem kresów.

Reklama

   Pierwsze spotkanie Merkury we Lwowie. O lwowskich jarmarkach, sklepach, kupcach i rzemieślnikach odbędzie się 18 maja 2018 r. (piątek) o godzinie 17.00.

   Wódka od Baczewskiego, likier od Mikolascha, czekolada od Zalewskiego, konserwy od Ruckera, porcelana od Lewickiego, srebra od Buszka, instrumenty od Niewczyka, futra od Wrońskiego, kufry od Rosenzweiga, kasa od Chudzikowskiego. O lwowskim handlu i rzemiośle, jarmarkach pod Św. Jurem i na lwowskim rynku, znanych przemysłowcach i cenionych rzemieślnikach, modnych sklepach, cudownej „Benigninie” i tytułowym „Merkurym” mówić będzie Tomasz Kuba Kozłowski – popularyzator dziedzictwa Kresów z Domu Spotkań z Historią w Warszawie. Wielowątkowa opowieść o Lwowie, jednym z najbogatszych miast dawnej Rzeczypospolitej ilustrowana będzie oryginalną, unikatową ikonografią z epoki ze zbiorów autora.

   Ilość miejsc ograniczona. Bilety w cenie 50 gr. Zgłoszenia na spotkanie do czwartku 17 maja przyjmuje Dział Edukacji Muzealnej. Tel.: 17 225 20 08 w. 139, 129.

   Cykl „Wspólna ziemia – wspólne niebo”  organizowany jest przez Muzeum-Zamek w Łańcucie jako wynik projektu: Ochrona i udostępnianie dziedzictwa kulturowego Ordynacji Łańcuckiej poprzez prace remontowo- konserwatorskie i cyfryzację zasobów Muzeum-Zamku w Łańcucie (OR-KA II). W ramach zaplanowanych działań przenikają się aspekty kulturalne wraz z edukacyjnymi i artystycznymi. Jest to kompleksowa odpowiedź na potrzeby mieszkańców regionu.

Joanna Garbulińska-Charchut

 

 

 

Post Author: Adam Kunysz