Fotografowali zabytki Podkarpacia

      W pięknie położonym nad Sanem Ośrodku Wypoczynkowym „Zielona Polana” w Łączkach k. Dubiecka przebywała 17-osobowa grupa członków sekcji fotograficznej Łańcuckiego Uniwersytetu III Wieku. Malownicze okolice sprzyjały nie tylko wypoczynkowi, lecz dostarczyły także  wielu tematów do wykonania atrakcyjnych zdjęć. Bo właśnie podczas takich plenerów powstają najciekawsze fotografie, które kilka razy w roku  prezentowane są na wystawach i pokazach multimedialnych.

Reklama

    Tak było i tym razem. Piękna, słoneczna aura sprzyjała fotografowaniu, a niezwykle wdzięcznymi obiektami do utrwalania na zdjęciach były liczne zabytki Pogórza Dynowskiego i Przemyskiego, m. in: zespół parkowo-dworski w Hadlach Szklarskich, największy w Europie tunel kolejki wąskotorowej w Szklarach, pałac i jego otoczenie w Dubiecku, dolina Sanu w Słonnem, drewniany kościółek w Bachórzu czy budynek dworca kolejowego i parowóz popularnej “ciuchci” na stacji w Dynowie.

    Kolejny plener miłośnicy fotografii z łańcuckiego UTW  planują zorganizować na początku września, tym razem za granicą – we Lwowie.

Tekst i zdjęcia: Adam Kunysz

  

Post Author: Adam Kunysz