Rozbudowa szpitala nabiera tempa

     Niespełna trzy miesiące temu  na terenie nowej inwestycji Centrum Medycznego w Łańcucie miała miejsce uroczystość wmurowania kamienia węgielnego pod nowoczesny pawilon diagnostyczno-zabiegowy, a już z daleka widać jak szybko przebiegają prace budowlane. Jest to niewątpliwie zasługa wykonawcy, firmy „Skanska”, która korzystając z łagodnej zimy szybko uporała się z pracami przy fundamentach pod nowy obiekt.

Reklama

     Inwestycja – największa tego typu na Podkarpaciu, ma kosztować prawie 50 mln zł, a po jej zakończeniu do nowego pawilonu przeniesione zostaną  szpitalne oddziały: anestezjologii i intensywnej terapii z blokiem  operacyjnym, chirurgiczny z izbą przyjęć. Urazowo-ortopedyczny, pediatryczny, ginekologiczno-położniczy, neonatologiczny. Będą tam także pomieszczenia dla pracowni diagnostyki obrazowej i endoskopii.

      Z nowego pawilonu korzystać będą w przyszłości mieszkańcy miasta i powiatu łańcuckiego oraz pacjenci z całego woj. podkarpackiego. W nowoczesnych, szpitalnych oddziałach odbywać będą praktyki studenci Wydziału Lekarskiego Uniwersytetu Rzeszowskiego.  

Tekst i zdjęcia: Adam Kunysz

Post Author: Adam Kunysz