Wystawa „Rody panujące Europy. WINDSOROWIE”

     Dzisiaj o godz. 17.00 w łańcuckim Muzeum-Zamku nastąpi uroczyste otwarcie wystawy „Rody panujące Europy. Windsorowie”. To druga odsłona cyklu poświęconego wielkim rodom Starego Kontynentu.

Reklama

     Wystawa jest wynikiem współpracy pomiędzy Muzeum-Zamek w Łańcucie i Instytutem Kultury Rycerskiej w Tarnowskich Górach, reprezentowanym przez dra Dariusza Woźnickiego, który udostępnił dokumenty poświęcone Windsorom.

     Zainteresowani brytyjską rodziną królewską będą mogli obejrzeć unikalną kolekcję dokumentów heraldycznych, takich jak nadania herbowe, patenty szlacheckie i udostojnienia herbowe. Zaprezentowana kolekcja umożliwi zapoznanie się z dokumentami nieznanymi w Europie kontynentalnej. Każdy z nich został ręcznie sporządzony i zdobiony.

     Otwarcie wystawy zostanie poprzedzone prelekcjami dotyczącymi specyfiki heraldyki brytyjskiej, dyplomatyki herbowej oraz życiorysów osób, które otrzymały poszczególne nadania.

     —

     Wystawę w Jadalni Wielkiej będzie można oglądać do niedzieli 12 sierpnia 2018 r. Turyści, którzy kupią bilet upoważniający do zwiedzania wnętrz I piętra Zamku, będą mogli obejrzeć wystawę w cenie biletu. Dla pozostałych osób, bilet wstępu na wystawę będzie kosztował 5 zł (bilet normalny) i 3 zł (bilet ulgowy).

Info. Muzeum-Zamek w Łańcucie

 

 

Post Author: Adam Kunysz