Tłumy na koncertach Rafała Brzozowskiego i zespołu Doc

     Wczorajszy drugi dzień Dni Miasta i Powiatu Łańcuckiego zdominowały koncerty Rafała Brzozowskiego i naszego rodzimego zespołu Doc.

Reklama

     Na koncert Rafała Brzozowskiego przyjechali fani jego śpiewu i muzyki z całego powiatu. Ponad godzinny występ artysty i jego zespołu zachwycił nie tylko młodzieżową publiczność, która nagrodziła go gromkimi brawami domagając się bisów. Były więc bisy i autografy, a niektórym fankom i fanom udało się nawet zrobić sobie selfie z wykonawcą.  

     Nie zawiódł również nasz rodzimy zespół mocnego uderzenia – Doc. Zespół powstał przed czterema laty z inicjatywy dwóch łańcuckich lekarzy – Konrada Bauma – neurologa i gastrologa – Tomasza Ryznara. Grają muzykę opartą na rocku i bluesrocku. Mają już na swoim koncie liczne sukcesy, występy w radiu i telewizji oraz  nagrane płyty. Zespół tworzą – oprócz wymienionych lekarzy, grających na gitarach – Witold Drapała (instrumenty klawiszowe), Cezary Czarnota (gitara) i Filip Łukaszewicz (perkusja).

     Ale zanim na scenie pojawili się wykonawcy wieczornych koncertów organizatorzy zapewnili mieszkańcom także inne atrakcje. Przed południem odbyła się gra miejska, której uczestnicy mieli za zadanie odnaleźć miejsca pamięci narodowej w mieście oraz tradycyjny, zorganizowany już po raz piąty, bieg uliczny „Łańcucka piątka”.

     Największe zainteresowanie i wiele emocji dostarczył występ prawdziwych siłaczy, którzy walczyli w takich widowiskowych konkurencjach jak m. in. przeciąganie auta czy podnoszenie ogromnych ciężarów.

     Drugi dzień Dni Miasta i Powiatu Łańcuckiego zakończył kilkunastominutowy pokaz fajerwerków.

(a.k.)

Fot. Regina Polak i Adam Kunysz

 

Post Author: Adam Kunysz