Wernisaż wystawy malarstwa Magdaleny Spasowicz

      Do 15 sierpnia w budynku dawnego  Kasyna Urzędniczego w Łańcucie będzie można oglądać wystawę malarstwa Magdaleny Spasowicz. Jej wernisaż miał miejsce w miniony piątek 15. czerwca br. Do Sali Balowej Kasyna, gdzie umieszczone zostały prace artystki przybyli jej przyjaciele i znajomi, a także organizatorzy – pracownicy Muzeum-Zamku, bo to właśnie z ich inicjatywy łańcucianie i turyści odwiedzający miasto będą mieli okazję podziwiać wspaniałe obrazy.

Reklama

     Wystawę otworzył dyrektor Muzeum-Zamku Wit Karol Wojtowicz, który witając w gronie zebranych przybyłą specjalnie na wernisaż jej autorkę, złożył jej życzenia zdrowia i dalszych sukcesów w pracy twórczej.

    Tematyka prac zaprezentowanych na wystawie jest różnorodna. Przeważają pejzaże oraz ujęcia kilku miast, w których autorka była na plenerach, m.in. Pragi, Rostocka czy rodzimego Mazowsza. Są także obrazy przedstawiające martwą naturę.

    O niewątpliwych ogromnych walorach artystycznych obrazów M. Spasowicz najlepiej świadczy fakt, ze znalazły się one m. in.: w zbiorach Muzeum Narodowego w Warszawie, Muzeum Narodowego we Wrocławiu, Muzeum Polskiego w Chicago,  w Muzeum Watykańskim , a także w zbiorach prywatnych kolekcjonerów dzieł sztuki w kraju i za granicą.

   Wystawę zatytułowaną „Ślady bytności. Malarstwo Magdaleny Spasowicz” można oglądać w Sali Balowej dawnego Kasyna Urzędniczego przy ul. Kościuszki od poniedziałku do piątku.

Tekst i zdjęcia: Adam Kunysz

 

Post Author: Adam Kunysz