Koniec roku szkolnego – wakacji nadszedł czas

      Dzisiaj po raz ostatni zabrzmiał dzwonek  we wszystkich szkołach, a wraz z nim dla uczniów i nauczycieli nastał czas upragnionych wakacji. W Szkole Podstawowej nr 2 w Łańcucie im. ks. Jana Twardowskiego na uroczystych apelach wręczono nagrody najlepszym uczniom.

Reklama

   – Dzisiejszy dzień jest dla nas dniem szczególnym – powiedziała witając  młodzież dyrektor szkoły Lucyna Kowalska. – Przez cały rok pracowaliśmy ciężko, teraz nadeszła pora, aby zebrać plony naszych wysiłków i podsumować wspólne edukacyjne zmagania, a później udać się na zasłużony wypoczynek – dodała.

   W swoim wystąpieniu L. Kowalska przypomniała m. in. sukcesy sportowe jakie w minionym roku szkolnym odnieśli uczniowie łańcuckiej „dwójki”. Było ich sporo, a najważniejsze to: III miejsce szkolnej drużyny klas szóstych w Mistrzostwach Polski Igrzysk dzieci w mini koszykówce chłopców, które rozegrane zostały w Katowicach oraz III miejsce reprezentacji szkoły w pływaniu  w finale Wojewódzkich Igrzysk Dzieci w sztafecie 6×25 metrów drużyny chłopców i siódme miejsce drużyny dziewcząt.

   Życząc młodzieży udanego wakacyjnego wypoczynku przypomniała o zachowaniu szczególnego bezpieczeństwa podczas pobytu nad wodą oraz przy poruszaniu się po drogach.

   Podobne życzenia  skierowali także do uczniów i nauczycieli uczestniczący w apelach:  burmistrz miasta Stanisław Gwizdak i przewodniczący Rady Rodziców Wacław Wróbel. Najlepsi uczniowie ze wszystkich klas otrzymali nagrody książkowe.

   Uroczystość zakończył program artystyczny przygotowany przez młodzież pod kierunkiem nauczycielki Barbary Jarosz, którą w związku z przejściem na emeryturę uroczyście pożegnano.

Tekst i fot. Adam Kunysz

 

Post Author: Adam Kunysz