Na rzece Wisłok w Czarnej powstanie nowy most

        Na realizację tej inwestycji mieszkańcy Czarnej i wszyscy korzystający z dotychczasowego mostu na rzece Wisłok czekali ponad 20 lat. Dzisiaj przed południem na placu budowy nowej przeprawy odbyła się uroczystość symbolicznego wbicia łopaty pod tę długo oczekiwaną inwestycję – most o nośności 50 ton. 

Reklama

      Wzięli w niej udział m.in.: marszałek woj. podkarpackiego Władysław Ortyl, wojewoda Ewa Leniart, podsekretarz stanu w Ministerstwie Inwestycji i Rozwoju minister Adam Hawryszczak, poseł na Sejm RP Kazimierz Gołojuch starosta łańcucki Adam Krzysztoń, wójt gminy Czarna Edward Dobrzański, przedstawiciele lokalnego samorządu i wykonawcy.

     Nowy most, który wraz z wyposażeniem będzie kosztował blisko 25 mln złotych, powstanie w sąsiedztwie starego, już mocno wyeksploatowanego, o nośności zaledwie 15 ton. Będzie miał 7-metrową jezdnię, ścieżki rowerowe i chodniki po obu stronach o szerokości 2,90 m, balustrady i ochronne barierki. Inwestycję  zrealizuje  konsorcjum firm Badimex Sp. Z o. o. i Azi-Bud sp. z o. o.

    Ponadto wybudowany zostanie  ponad 700-metrowy odcinek drogi wojewódzkiej nr 881 i dróg podporządkowanych, zabezpieczone będzie koryto rzeki Wisłok oraz rozebrany  i zutylizowany istniejący most, który do czasu zakończenia nowej inwestycji będzie pełnił funkcję przeprawy objazdowej.

     Budowa nowego mostu na rzece Wisłok w Czarnej to jedno z zadań wchodzących w zakres większego projektu realizowanego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2014-2020. Planuje się, że inwestycja zostanie zrealizowana do końca listopada br.

(A.K.)

Fot. Adam Kunysz

 

 

Post Author: Adam Kunysz