Premier Mateusz Morawiecki przebywał w Łańcucie

     W sobotę 30 czerwca br. premier Mateusz Morawiecki spotkał się w Muzeum-Zamku w Łańcucie z podkarpackimi parlamentarzystami, samorządowcami oraz zaproszonymi przez posła Kazimierza Gołojucha i starostę Adama Krzysztonia gośćmi. Wcześniej złożył wieniec pod popiersiem Marszałka Józefa Piłsudskiego, które znajduje się na ścianie budynku dawnego Kasyna Urzędniczego.
       Otwierając spotkanie poseł Kazimierz Gołojuch podziękował premierowi  za to, że już po raz trzeci od objęcia funkcji Prezesa Rady Ministrów, odwiedził Łańcut. Podkreślił, że jest to wielki zaszczyt dla Powiatu Łańcuckiego i całego Podkarpacia, które otrzymało bardzo duże wsparcie na rozwój infrastruktury ze strony obecnego Rządu. Wyraził wdzięczność, zwłaszcza za wsparcie finansowe przy inwestycjach związanych z rozwojem infrastruktury drogowej i na budowę mostu w Czarnej.
      Podczas spotkania premier Morawiecki odniósł się do zakończonego dzień wcześniej szczytu Rady Europejskiej w Brukseli. Jak mówił, konsekwentna postawa Rządu RP przyczyniła się do „ogromnego zwycięstwa” dotyczącego relokacji uchodźców.
  Następnie oddał głos uczestnikom spotkania i wraz ze swoimi ministrami Michałem Dworczykiem Szefem Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, Markiem Suskim Szefem Gabinetu Politycznego Prezesa Rady Ministrów oraz Joanną Kopcińską Rzecznikiem Prasowym Rządu wysłuchał wypowiedzi i pytań samorządowców odnośnie najważniejszych potrzeb inwestycyjnych w regionie.
       Starosta Adam Krzysztoń przedstawił sprawę poprawy rozwiązań komunikacyjnych, które po otwarciu autostrady A-4 i rozpoczęciu przebudowy DK-94, stały się najbardziej potrzebne dla mieszkańców Łańcuta. Są to inwestycje, które w najbliższej przyszłości będzie realizował Marszałek Województwa Podkarpackiego, jeśli pozyska na ten cel środki z budżetu państwa. W planach przygotowywana jest budowa DW 877 – łącznik pomiędzy autostradą A4 i DK 94 oraz budowa tunelu pod przejazdem kolejowym w Łańcucie w ciągu drogi wojewódzkiej nr 877 Łańcut–Leżajsk. Inwestycje te przyczyniłyby się też do dalszego rozwoju szybkiej kolei na wschód od Rzeszowa, gdyż wprowadziłyby bezkolizyjne skrzyżowania, które umożliwiłyby realizację dalszych przedsięwzięć inwestycyjnych prowadzonych przez PKP.
       Obecny wśród gości ks. biskup Stanisław Jamrozek podkreślił, że w naszym regionie żyją dobrzy, gospodarni ludzie, którzy potrafią realizować projekty służące społeczeństwu.
  Wójt Gminy Łańcut Zbigniew Łoza podziękował za już dokonaną zmianę przepisów odnośnie ustawy wiatrakowej i prosił o dalsze poprawki w tej ustawie, która zablokowała pod względem inwestycyjnym 20 proc.obszaru całej gminy.
      Z uwagi na zbyt mało czasu do odlotu samolotu, nie udało się Prezesowi Rady Ministrów oraz członkom Rządu odwiedzić powiatowego Szpitala Św. Michała Archanioła w Łańcucie i zobaczyć największą realizowaną przez samorząd powiatowy inwestycję – rozbudowę pawilonu diagnostyczno-zabiegowego, a także tych już zrealizowanych w ostatnich latach, jak oddział zakaźny czy geriatryczny.

Reklama

Info. Powiat Łańcut

Post Author: Adam Kunysz