Znakomici muzycy koncertowali w Farze

       Wczoraj, 17. lipca po wieczornej mszy świętej w łańcuckiej Farze wystąpili znakomici wykonawcy, wirtuozi gry na skrzypcach i organach – profesorowie Konstanty Andrzej Kulka i Andrzej Chorosiński.

Reklama

     Na program ponad godzinnego koncertu In memoriam, czyli „ku pamięci” złożyły się utwory: Jana Sebastiana Bacha, Francesco S. Geminiani, Aleksandra Guilmant’a, Henryka Wieniawskiego i Feliksa Mendelssohna. Organizatorem koncertu dofinansowanego ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego – Instytutu Muzyki i Tańca, było Łańcuckie Towarzystwo Muzyczne.

     Koncert prowadził Krzysztof Szczepaniak, który przedstawił sylwetki wybitnych wykonawców i pedagogów oraz ich sukcesy jakie odnoszą koncertując w kraju i za granicą. Przypomniał także nazwiska nieżyjących już osób, dzięki którym łańcuckie kursy powstały przed 44. laty i trwają do dzisiaj: profesora Zenona Brzewskiego – założyciela, kierownika artystycznego i naukowego Kursów, przedwcześnie zmarłego profesora Mirosława Ławrynowicza, który kontynuował jego dzieło i Władysława Czajewskiego – długoletniego  dyrektora Muzeum-Zamku Łańcucie, przewodniczącego komitetu organizacyjnego Międzynarodowych Kursów Muzycznych im. prof. Zenona Brzewskiego.

(A.K.)

Fot. Adam Kunysz

 

Post Author: Adam Kunysz