„Bezpieczne wakacje” – konkurs dla dzieci i młodzieży

     Trwa kolejna edycja konkursu „Bezpieczne Wakacje”. Do 5 października 2018 r. prace plastyczne dzieci i młodzieży można przesyłać do Komendy Powiatowej Policji w Łańcucie.

Reklama

     Po raz kolejny Komenda Wojewódzka Policji w Rzeszowie, wraz z Kuratorium Oświaty w Rzeszowie i Regionalnym Ośrodkiem Polityki Społecznej w Rzeszowie, zorganizowały konkursu „Bezpieczne Wakacje”. Tegoroczna edycja rozpoczęła się 18 czerwca i potrwa do 5 października 2018 r.

     Głównym założeniem konkursu jest edukacja i uwrażliwienie młodych ludzi na właściwe zachowania w kryzysowych sytuacjach życia codziennego. Tworzone prace konkursowe powinny mieć ścisły związek z bezpiecznym zachowaniem w sytuacjach zagrażających zdrowiu i życiu młodego pokolenia.

     Organizatorzy czekają na zgłoszenia i prace w dwóch konkursach – prac plastycznych dla dzieci i młodzieży (od 6 do 15 lat), a także w konkursie na profilaktyczny spot filmowy (dla uczniów szkół podstawowych i klas gimnazjalnych).

     Konkurs prac plastycznych dla dzieci i młodzieży adresowany jest do dzieci i młodzieży ze szkół podstawowych i gimnazjalnych. Prace konkursowe powinny poruszać tematykę:

Bezpieczny pobyt: w górach, nad morzem i w lesie;
Bezpieczna szkoła;
Bezpieczne miejsce zamieszkania;
Bezpieczny Internet;
Bezpieczna droga;
Zagrożenie używkami (papierosy, alkohol, narkotyki, dopalacze);
Przemoc rówieśnicza;
Subkultury młodzieżowe.

Zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie.

Info: KPP Łańcut

 

Post Author: Adam Kunysz