Odznaczenia i nominacje dla łańcuckich policjantów

     Wczoraj w Komendzie Powiatowej Policji w Łańcucie odbyły się Obchody Święta Policji. W trakcie uroczystości łańcuccy policjanci otrzymali odznaczenia oraz nominacje na wyższe stopnie policyjne.

Reklama

     Tegoroczne Obchody Święta Policji poprzedziła poranna msza święta w Kościele Parafialnym św. Stanisława Biskupa, której przewodniczył ks. proboszcz Tadeusz Kocór. Po zakończonej eucharystii w sali konferencyjnej KPP odbyła się uroczysta zbiórka, w której uczestniczyli: I zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Rzeszowie insp. Zbigniew Sowa oraz zaproszeni goście – poseł na Sejm RP Kazimierz Gołojuch, Starosta Łańcucki Adam Krzysztoń, Burmistrz Miasta Łańcuta Stanisław Gwizdak, Wójt Gminy Czarna Edward Dobrzański, Wójt Gminy Łańcut Zbigniew Łoza, Wójt Gminy Markowa Tadeusz Bar, Sekretarz Urzędu Gminy Białobrzegi Piotr Chudzik, Sekretarz Urzędu Gminy Żołynia Waldemar Natoński, Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Łańcucie bryg. Bogusław Golenia, Prokurator Rejonowy w Łańcucie Marek Jękot, wiceprzewodniczący Zarządu Wojewódzkiego NSZZ Policjantów w Rzeszowie asp. szt. Tomasz Woś, przewodnicząca NSZZ Pracowników Policji Zarządu Terenowego w KPP Łańcut Katarzyna Mielcarek oraz były Komendant Powiatowy Policji w Łańcucie podinsp. Andrzej Żygadło.

     Zgromadzonych powitał Komendant Powiatowy Policji w Łańcucie insp. Marek Mendoń. W okolicznościowym wystąpieniu nawiązał do jubileuszu odzyskania przez Polskę niepodległości oraz roli Policji Państwowej w zapewnieniu bezpieczeństwa w odrodzonym kraju.  Następnie podziękował policjantkom, policjantom i pracownikom Komendy Powiatowej Policji w Łańcucie za trud codziennej służby. Słowa uznania skierował również do przedstawicieli lokalnych samorządów oraz prokuratury i straży pożarnej za wspólne działania, mające na celu poprawę bezpieczeństwa publicznego mieszkańców naszego powiatu. Na koniec przełożony łańcuckich policjantów zwrócił się do swojego poprzednika podisnp. Andrzeja Żygadło, dziękując mu za pracę i służbę na rzecz  łańcuckiej jednostki i powiatu łańcuckiego.

      Łańcucka uroczystość była także okazją do wręczenia awansów na wyższy stopień oficerski. Otrzymało je 32 funkcjonariuszy. Okolicznościowym dyplomem uhonorowano ponadto asp. szt. Stanisława Fleszara funkcjonariusza rewiru dzielnicowych, który zdobył najwięcej głosów w powiatowych eliminacjach plebiscytu „Dzielnicowy Bliżej Nas”, organizowanego przez gazetę codzienną Nowiny oraz Komendę Wojewódzką Policji w Rzeszowie.

    Na zakończenie  insp. Zbigniew Sowa odczytał   okolicznościowy list, który do łańcuckich policjantów wystosował Komendant Wojewódzki Policji w Rzeszowie mł. insp. Henryk Moskwa.  Podziękował także wszystkim funkcjonariuszom i pracownikom Policji za wzorową służbę i pracę na rzecz bezpieczeństwa lokalnego.

KPP Łańcut

 

Post Author: Adam Kunysz