Uroczyste wprowadzenie Komendanta Powiatowego Policji w Łańcucie

     Wczoraj odbyła się uroczystość wprowadzenia nowego Komendanta Powiatowego Policji w Łańcucie. Został nim dotychczas pełniący obowiązki inspektor Marek Mendoń, któremu rozkaz o powołaniu uroczyście wręczył Komendant Wojewódzki Policji w Rzeszowie inspektor Henryk Moskwa.

Reklama

     Przybyłych na uroczystość gości z posłem na Sejm RP Kazimierzem Gołojuchem na czele, przywitał I zastępca Komendant Powiatowego Policji w Łańcucie mł. insp. Jan Węgrzyn. Następnie insp. Marek Mendoń przywitał się ze sztandarem jednostki oraz złożył meldunek o objęciu stanowiska Komendanta Powiatowego Policji w Łańcucie. Przełożonemu łańcuckich policjantów pogratulował Komendant Wojewódzki Policji w Rzeszowie insp. Henryk Moskwa. Serdeczne życzenia na ręce komendanta złożyli również przedstawicieli władz samorządowych, straży pożarnej, duchowieństwa oraz funkcjonariusze i pracownicy Policji. Insp. Marek Mendoń podziękował za okazane zaufanie oraz zadeklarował dołożyć wszelkich starań w celu poprawy bezpieczeństwa mieszkańców powiatu łańcuckiego. Na koniec podziękował zaproszonym gościom za dotychczasową współpracę oraz zawsze okazywaną pomoc i wsparcie.

     Inspektor Marek Mendoń w policji służy od 26 lat. Pełnił funkcję Komendanta Komisariatu II Policji w Rzeszowie oraz Naczelnikiem Wydziału Wywiadowczo-Interwencyjnego Komendy Miejskiej Policji w Rzeszowie. Od 2011 roku zajmował stanowisko Zastępcy Komendanta Powiatowego Policji w Kolbuszowej. Z dniem 11 sierpnia 2014 roku został powołany na stanowisko Komendanta Powiatowego Policji w Przeworsku. Wielokrotnie nagradzany i odznaczany, w tym: Brązowym Krzyżem Zasługi, Srebrnym Medalem za Długoletnią Służbę, Srebrną Odznakę Zasłużony Policjant.

KPP Łańcut

Post Author: Adam Kunysz