Rywalizowali młodzi strażacy

    Na stadionie łańcuckiego MOSiR-u rozegrano Powiatowe Zawody Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych. Organizatorem zawodów była Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej oraz Zarząd Powiatowy Związku Ochotniczych Straży Pożarnych  Rzeczypospolitej Polskiej w Łańcucie.

Reklama

    W zawodach udział wzięło 10 drużyn reprezentujących jednostki OSP z całego powiatu. Startujące drużyny to zwycięzcy gminnych zawodów sportowo-pożarniczych oraz obrońcy tytułów z poprzednich zawodów powiatowych. Komendantem zawodów był kpt. Michał Hader a sędzią głównym – mł. bryg. Mariusz Kluz z KP PSP w Łańcucie.

     Zawody zostały rozegrano w trzech konkurencjach, tj.: bieg sztafetowy na 400 metrów z przeszkodami, ćwiczenie bojowe i musztra. Dodatkową konkurencją  była musztra. Wyniki osiągnięte przez drużyny w tej konkurencji nie były brane pod uwagę w klasyfikacji generalnej zawodów.

    Drużyny uczestniczące w zawodach otrzymały  puchary, statuetki i dyplomy, a indywidualnie każdy ze startujących – medal. Nagrody zostały ufundowane przez Komendę Wojewódzką PSP w Rzeszowie, Starostę Łańcuckiego – Adama Krzysztonia i Posła na Sejm RP – Kazimierza Gołojucha, którzy byli gośćmi zawodów.

    Z okazji 30-lecia działalności Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej przy OSP Rakszawa – wielokrotnego mistrza Polski, województwa i powiatu, Komendant Powiatowy PSP w Łańcucie bryg. Bogusław Golenia i Prezes Powiatowy ZOSP RP w Łańcucie dh Adam Rajzer wręczyli podziękowania i pamiątkową statuetkę na ręce Prezesa OSP Rakszawa – dh Pawła Suszka i wieloletniego opiekuna i trenera drużyny – Jana Jabłońskiego.

    W trakcie trwania zawodów odbył się również pokaz działań ratowniczo-gaśniczych i ratownictwa medycznego przeprowadzony przez Dziecięcą Drużynę Pożarniczą z Rogóżna. W skład drużyny wchodzą uczniowie I klasy Szkoły Podstawowej w Rogóżnie a ich opiekunem jest dh Wojciech Jakubowski – członek miejscowej jednostki OSP.

Opracowanie: bryg. Jacek Rejman, KP PSP w Łańcucie
Zdjęcia: mł. asp. Tomasz Gaździk, KP PSP w Łańcucie; dh Lidia Leniar, OSP Husów

 

 

Post Author: Adam Kunysz