Patriotyczna uroczystość w Głuchowie

    Wczoraj w Głuchowie odsłonięta i poświęcona została tablica upamiętniająca 100. Rocznicę Odzyskania przez Polskę Niepodległości, wmurowana w ścianę Kościoła Parafialnego pw. Wniebowstąpienia. Uroczystość poprzedziła msza święta za Ojczyznę. Do historii związanej z tą doniosłą rocznicą nawiązał w homilii ks. prałat Józef Bar z Kurii Metropolitalnej w Przemyślu.

Reklama

    Po zakończonej liturgii jej uczestnicy przeszli na kościelny dziedziniec, gdzie miała miejsce oficjalna część uroczystości. W wojskowej asyście wystawionej przez 21. Dywizjon Artylerii Przeciwlotniczej w Jarosławiu, przy dźwiękach Mazurka Dąbrowskiego w wykonaniu orkiestry dętej z Białobrzegów, wciągnięto  na maszt flagę narodową, po czym odsłonięta i poświęcona została pamiątkowa tablica, ufundowana przez mieszkańców Głuchowa.  Uroczystość przed kościołem zakończył Apel Poległych i salwa honorowa.

    Dalsza część uroczystości odbyła się obok Domu Ludowego. W części artystycznej wystąpiły  zespoły z miejscowego Zespołu Szkół oraz Ośrodka Kultury. Wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych, piknik rodzinny z licznymi atrakcjami dla dzieci i młodzieży i zabawa taneczna zakończyły tę patriotyczną uroczystość.

Tekst i zdjęcia: Adam Kunysz

 

 

 

Post Author: Adam Kunysz