Odsłonięcie pamiątkowej tablicy w 100-lecie niepodległości Polski

W minioną sobotę, 6 października na placu Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Łańcucie odbył się uroczysty apel połączony z odsłonięciem pamiątkowej tablicy upamiętniającej 100-lecie  odzyskania przez Polskę niepodległości.

Reklama

 Witając przybyłych gości Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Łańcucie – bryg. Bogusław Golenia powiedział m.in.: Nieprzypadkowo na odsłanianej dzisiaj tablicy znalazły się słowa jednego z ojców polskiej niepodległości – marszałka Józefa Piłsudskiego, który powiedział, że „Naród który nie szanuje swej przeszłości, nie zasługuje na szacunek teraźniejszości i nie ma prawa do przyszłości”. Kierując się tymi słowami, z szacunku do dokonań pokoleń strażaków ziemi łańcuckiej, oddajemy dzisiaj im hołd za ofiarną służbę Bogu i Ojczyźnie.

Podczas uroczystości odsłonięto pamiątkową tablicę, którą umieszczono na pomniku św. Floriana, przed Komendą Powiatową PSP w Łańcucie. Fundatorami tablicy są: strażacy powiatu łańcuckiego, poseł na Sejm RP –  Kazimierz Gołojuch oraz samorządowcy powiatu łańcuckiego.

Uroczystość zorganizowana została przez Komendę Powiatową PSP oraz Zarząd Powiatowy ZOSP RP w Łańcucie pod patronatem honorowym posła na Sejm RP Kazimierza Gołojucha oraz starosty łańcuckiego – Adama Krzysztonia.

KP PSP Łańcut

Tekst :Paweł Pieniążek

  Fot. Mariusz Skrobacz

                                                                                                                                                                                                                                                                            

Post Author: Adam Kunysz