Popołudnie z poezją Karola Wojtyły

     Niemal do ostatniego miejsca zapełniła się w niedzielne popołudnie sala widowiskowa Filii Miejskiego Domu Kultury na Podzwierzyńcu  podczas koncertu  poezji Karola Wojtyły z okazji 40. rocznicy jego wyboru na Stolicę Piotrową.

Reklama

     Wiersze Karola Wojtyły we własnej interpretacji zaprezentowała Violetta Kuca – pianistka, wokalistka i kompozytorka, która pochodzi z Wadowic, rodzinnego miasta papieża – Polaka, ale na co dzień mieszka w Łańcucie. Podczas niedzielnego koncertu usłyszeliśmy  wybrane wiersze K. Wojtyły do których artystka   skomponowała własną muzykę.

    Koncertowi towarzyszyła wystawa fotografii Andrzeja Piechowskiego – dyrektora łańcuckiego Miejskiego Domu Kultury, wolontariusza fundacji „Pro Spe”, która wspiera mieszkańców tego dalekiego kraju. „Moja Gruzja” – bo tak zatytułowana jest wystawa –  to kilkadziesiąt pięknych, kolorowych zdjęć wykonanych przy okazji wyjazdu autora z darami dla gruzińskich dzieci.      

     Po zakończeniu koncertu można było nabyć płytę z poezją papieża w aranżacji artystki zatytułowaną – “Objęta nowym czasem”. Zysk z płyty zostanie przekazany na rzecz Fundacji “Pro Spe”. Nie zabrakło także smakowitych kremówek, którymi mogli się częstować uczestnicy koncertu.

     Wieczorem w Kinie za Rogiem  w Filii MDK wyświetlony został biograficzny dokument o Janie Pawle II – “Apartament”. Film ten przybliżył postać urodzonego w Wadowicach papieża takim, jakim znało go tylko kilku najbliższych przyjaciół i współpracowników.

(a.k.)

Zdjęcia: Edward Soński

Post Author: Adam Kunysz