Dzień Edukacji Narodowej w Łańcucie

 

    

     Jak co roku 14 października to Dzień Edukacji Narodowej nazywany powszechnie Dniem Nauczyciela. Zgodnie z Kartą Nauczyciela ten dzień jest świętem wszystkich pracowników oświaty. Z tej okazji dzisiaj w sali widowiskowej Miejskiego Domu Kultury zebrali się nauczyciele łańcuckich szkół, przedszkoli i placówek oświatowo-wychowawczych.

Reklama

     Spotkanie było okazją do złożenia najlepszych życzeń i podziękowań pracownikom oświaty za dotychczasową pracę z dziećmi i młodzieżą , co też uczynił w swoim wystąpieniu burmistrz miasta Stanisław Gwizdak. List z życzeniami dla łańcuckich nauczycieli nadesłała również Małgorzata Rauch – Podkarpacki Kurator Oświaty.

     Dzień Edukacji Narodowej stał się okazją do uhonorowania osób najbardziej zasłużonych w pracy dydaktyczno-wychowawczej. Z rąk burmistrza miasta nagrody i dyplomy otrzymała kilkunastoosobowa grupa dyrektorów oraz pracowników szkół i przedszkoli.

  1. października podczas wojewódzkich uroczystości z okazji Dnia Edukacji Narodowej w Urzędzie Wojewódzkim w Rzeszowie, złotymi medalami za długoletnią służbę przyznanymi przez Prezydenta RP Andrzeja Dudę odznaczone zostały: Maria Burek – dyrektor i Swietłana Jurkowska – kierownik gospodarczy Przedszkola Miejskiego nr 5.

     Dzisiejszą uroczystą akademię zakończyła część artystyczna, w której wystąpiły dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 3  i ich rodzice.

Tekst i zdjęcia: Adam Kunysz

Post Author: Adam Kunysz