35-lecie Zespołu Pieśni i Tańca „Łańcut” – fotoreportaż Edwarda Sońskiego

     W nowej sali widowiskowej i na nowej scenie Miejskiego Domu Kultury swój jubileusz 35-lecia działalności artystycznej świętował Zespół Pieśni i Tańca „Łańcut”. Do występu przed łańcucką publicznością tancerki i tancerze przygotowywali się kilka miesięcy, by zaprezentować blisko dwugodzinny  taneczny spektakl, który został niezwykle życzliwie przyjęty przez uczestników jubileuszowego koncertu.

Reklama

     Inicjatorem powstania zespołu był w roku 1983 ówczesny dyrektor Szkoły Muzycznej Fryderyk Staszowski, a pierwszym instruktorem i choreografem – Zofia Byczkowska, zaś kierownikiem muzycznym – Jan Miller. Przez dwa lata funkcję choreografa pełniła Małgorzata Kaszowska.

     ZPiT „Łańcut” ma na swoim koncie liczne sukcesy. Występował w kraju i za granicą,  aktywnie działa zarówno w środowisku lokalnym, jak również w kraju i za granicą, wspiera edukację artystyczną wśród dzieci i młodzieży, organizując warsztaty taneczne, koncerty, obozy szkoleniowe czy wycieczki.

     Obecnie zespołowi  towarzyszy w występach Kapela Ludowa  MDK w Łańcucie, której kierownikiem artystycznym jest Zbigniew Gisserowski.

     Jubileuszowy koncert był okazją do złożenia wyrazów uznania i gratulacji dla wszystkich tancerzy, którzy w 35-letnim okresie działalności zespołu aktywnie uczestniczyli w jego wszelkich poczynaniach artystycznych. Były także kwiaty i życzenia od tych wszystkich, którzy kochają folklor i taniec.

Koncert transmitowany był po raz pierwszy na żywo przez Telewizję Łańcut.

(A.K.)

Fot. Edward Soński

 

 

 

Post Author: Adam Kunysz