Niepodległościowe pamiątki na wystawie w łańcuckim Muzeum

 

         Od minionego piątku w Sali Balowej dawnego Kasyna Urzędniczego można oglądać wystawę „100-lecie odzyskania Niepodległości”. Ekspozycja powstała dzięki współpracy wielu osób i instytucji, które użyczyły pamiątki oraz fotografie, związane z 1918 r. Inicjatorem wystawy było Muzeum-Zamek w Łańcucie.

Reklama

            Wśród kilkudziesięciu pamiątek znalazły się m.in.: mundur legionisty, biżuteria z epoki, zdjęcia żołnierzy i zwykłych obywateli z okresu walki o Niepodległość, szkolne cenzurki i inne dokumenty.

Eksponaty można oglądać od poniedziałku do piątku, od godz. 12:00 do 16:00 (ostatnie wejście o 15:15). Wystawa będzie czynna do końca listopada br. Ceny biletów: 2 zł (bilet normalny) i 1 zł (ulgowy).

             W godzinach porannych, w powiązaniu z wystawą, w ramach programu „Polskie losy 1918”, realizowane będą działania edukacyjne oraz warsztaty.  Z powodu dużego zainteresowania zajęciami dla dzieci i młodzieży, w piątek 26 października Muzeum zaprasza nauczycieli na godz. 14:00 na oprowadzanie kuratorskie. Zgłoszenia przyjmowane są drogą mailową: edukacja@zamek-lancut.pl.

  —

Wydarzenie organizowane przez Muzeum-Zamek w Łańcucie jako wynik projektu: Ochrona i udostępnianie dziedzictwa kulturowego Ordynacji Łańcuckiej poprzez prace remontowo- konserwatorskie i cyfryzację zasobów Muzeum-Zamku w Łańcucie (OR-KA II). W ramach zaplanowanych działań przenikają się aspekty kulturalne wraz edukacyjnymi i artystycznymi. Jest to kompleksowa odpowiedź na potrzeby mieszkańców regionu.

info i foto: Muzeum-Zamek w Łańcucie

Post Author: Adam Kunysz