“W Kręgu Pogranicza” – wystawa poplenerowa w galerii MDK

     Przyjechali z Ukrainy, Rosji, Białorusi Słowacji, Tunezji i z Polski do położonego wśród lasów „Dworu Szlacheckiego” w Biedaczowie, by wziąć udział w kilkunastodniowych Międzynarodowych Warsztatach Artystycznych, zorganizowanych przez  Stowarzyszenie Promocji i Rozwoju Kultury i Sztuki  „W Kręgu Pogranicza” i Galerię „Marzenie”.

Reklama

     W tegorocznych XIV Warsztatach „W Kręgu Pogranicza – Łańcut – Biedaczów 2018” pod honorowym patronatem Burmistrza Miasta Łańcuta uczestniczyło  trzydziestu artystów malarzy i rzeźbiarzy, a blisko połowa z nich przyjechała na Podkarpacie kolejny raz.

     Tematów do malowania nie zabrakło. Malownicze okolice Biedaczowa, zabytki architektury w pobliskim Julinie, Łańcucie czy Leżajsku, a także dwór w którym mieszkali i jego okolice były inspiracją do powstania  wielu pięknych dzieł, które można było podziwiać na przygotowanej na zakończenie plenerowych warsztatów  wystawie w „Dworze Szlacheckim” i jego otoczeniu.

     Jej uroczysty wernisaż połączony z oficjalnym otwarciem pięknej, nowoczesnej galerii wystawowej w nowo oddanym po remoncie i rozbudowie Miejskim Domu Kultury w Łańcucie, miał miejsce w miniony piątek, 26 października. Oprócz licznej grupy uczestników pleneru na wernisaż przyszli lokalni twórcy i sympatycy.

     Otwierając to niewątpliwie duże wydarzenie artystyczne, komisarz pleneru Marzena Kowalska podziękowała tym wszystkim, którzy od wielu lat wspierają i pomagają w przygotowaniu i organizacji warsztatów, szczególnie zaś Eugeniuszowie Grzegorzowi Gwiazdowskiemu właścicielowi „Dworu Szlacheckiego” w Biedaczowie, za niezwykłą gościnność i stworzenie niepowtarzalnego klimatu ich uczestnikom.

     Pobyt w galerii uprzyjemniał uczestnikom wernisażu Bolesław Brodziak – znakomity trębacz, wykonując najbardziej znane szlagiery muzyki rozrywkowej.

Tekst i zdjęcia: Adam Kunysz

 

 

  

 

Post Author: Adam Kunysz