Wszystkich Świętych w Łańcucie

     1 listopada to wyjątkowy dzień w roku. W tym dniu  większość z nas wspomina osoby bliskie naszemu sercu, których nie ma już wśród nas. Święto obchodzi się w każdym kościele katolickim na całym świecie, od 835 roku. W tym dniu na tysiącach grobów zapalane są kolorowe znicze – symbole pamięci o tych, którzy w nich spoczywają.

Reklama

     W Łańcucie od wczesnych godzin porannych, aż do późnego wieczora mieszkańcy miasta odwiedzali groby swoich bliskich. Zarówno w bezpośrednim sąsiedztwie Cmentarza Komunalnego jak i na pobliskich ulicach panował duży ruch, szczególnie w godzinach popołudniowych.

     O godz. 14 rozpoczęła się uroczysta, koncelebrowana msza święta połączona z procesją głównymi alejkami cmentarza. Modlono się za wszystkich spoczywających na tej największej łańcuckiej nekropolii.

     Jak co roku od rana wolontariusze łańcuckiego Koła Towarzystwa Pomocy im. św. Brata Alberta kwestowali na cmentarzu, zbierając datki na rzecz kuchni i łaźni dla ubogich i bezdomnych. Towarzystwo prowadzi także świetlicę, punkty – medyczny oraz przyjmowania i wydawania odzieży.

(A.K.)

   Fot. Adam Kunysz

 

          

 

Post Author: Adam Kunysz