Kolejny sukces “Ekrolu”

     Kilkuset wykonawców  wzięło udział w  Międzynarodowym Festiwalu Artystycznym „Fountain of Inspiration”, który odbył się w dniach od 5 do 7 listopada w Centrum Kongresowym Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie. Wystąpili soliści, zespoły instrumentalne, taneczne, teatralne z Polski i Ukrainy.

Reklama

     W pierwszym dniu Festiwalu, którego organizatorem było  Art. Centrum „Antre” ze Lwowa, przy współpracy Konsulatu Generalnego Ukrainy w Lublinie i Urzędu Miasta Lublin,  wystąpił Zespół Taneczny „Ekrol” z Łańcuta. W kategorii inne formy choreograficzne oraz starzej kategorii wiekowej  nasi tancerze zajęli I miejsce  i wystąpili w koncercie galowym. „Cyganeria” w ich wykonaniu spotkała się z ogromnym aplauzem publiczności, która owacją na stojąco nagrodziła tancerzy.

     Gratulujemy tancerzom i ich instruktorkom – Magdalenie Decowskiej i Magdalenie Michna kolejnego sukcesu, a w naszej galerii prezentujemy zdjęcia z koncertu w Lublinie i z brawurowo zatańczonej  „Cyganerii”, podczas otwarcia po remoncie łańcuckiego MDK.

(a.k.)

 Zdjęcia: arch. Ekrolu i Adam Kunysz

 

Post Author: Adam Kunysz