Patriotyczne śpiewanie w Szkole Podstawowej nr 2

     W piątek, 9 listopada, społeczność Szkoły Podstawowej Nr 2 w Łańcucie zgromadziła się  w sali gimnastycznej, by śpiewem uczcić 100. rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę.

Reklama

     Uroczystość rozpoczęli ósmoklasiści, którzy w szlacheckich strojach zatańczyli poloneza. Później, o godz. 11:11, dyrekcja, nauczyciele, rodzice, uczniowie i zaproszeni goście włączyli się w akcję zaproponowaną przez Ministra Edukacji Narodowej i odśpiewali cztery zwrotki hymnu państwowego. Wybrzmiały też pieśni patriotyczne, m.in. „Hej, chłopcy, bagnet na broń”, „Piechota”, „My, Pierwsza Brygada” czy „Niepodległa Niepokorna”.

     Szkolną publiczność występami solowymi zachwycili rodzice uczniów: Konrad Baum i Michał Horodecki, którym akompaniował  Łukasz Choiński. Na koniec wysłuchano krótkiej prelekcji podporucznika Macieja Halamy z 3 Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej w Rzeszowie.

     Dyrektor szkoły, Lucyna Kowalska, dziękując wszystkim za udział w tym wydarzeniu, zwróciła uwagę na jego wyjątkowy charakter. Podkreśliła, że życie w wolnej Polsce to dla każdego z nas największa wartość.

Gabriela Blajer-Kiełb

Fot. A.Kunysz

 

 

Post Author: Adam Kunysz